Tallinna linn ja Tallinna Haridusamet korraldavad 15. mail toimuvat Tallinna päeva e-etteütlust.

15. mail kell 12 on kõik eesti keele huvilised oodatud end proovile panema e-etteütlusel. Etteütluse teksti loeb tänavu näitleja Märt Avandi.

Eriolukorra tõttu ei saa me seekord kohtuda Vabaduse väljakul, kuid e-etteütlusel saavadki osaleda kõik inimesed – ka need, kellel kohale tulla poleks võimalik. Tallinna TV teeb üritusest ülekande Tallinna linna Facebooki lehel.

Etteütluse teema on alati olnud seotud Eesti kirjanduse ja kultuuriga ning Tallinna ajalooga. Seekordne etteütlus on pühendatud kuulsatele tallinlastele Jaan Krossile ning Georg Otsale, kelle 100. sünniaastapäeva me tänavu tähistame.

Oma keeleteadmisi saab värskendada juba enne etteütlust. Pole ju tegu pelgalt võistlusega, vaid tähelepanu all on hea eesti keele oskus laiemalt.

Tallinna päeva etteütluseks valmistumise vebinarid toimuvad 30. aprillil ja 7. mail kell 12.00. Esimese tunni teema on „Uudista uudissõnu, ära võõrista võõrsõnu!“ (õpetajad Irene Artma ja Piret Järvela) ning teise tunni teema „Suur ja väike algustäht – ühed tähtsad mõlemad!“ (õpetaja Igor Kaasik).

Lisainfo Tallinna päeva etteütluse kodulehel www.tallinn.ee/etteutlus.


0 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga